Gazetka szkolna

Nabór redaktorów do gazetki szkolnej

Osoby, które pragną zostać w przyszłości dziennikarzami, powinny zapisać się do gazetki szkolnej, by móc ćwiczyć swój warsztat. To także wspaniała okazja, by sprawdzić się, czy w ogóle nadajesz się do tej roboty. Gazetka szkolna to także miejsce dla osób, które niekoniecznie lubią pisać, ale ich pasją jest podążanie tropem plotek i ciekawych wydarzeń. Takie osoby są również bardzo ważne w tworzeniu gazetki szkolnej, gdyż świetnie nadadzą się do zbierania informacji i dążenia do sedna sprawy. Dzięki ich szczegółowym notatkom, koledzy redaktorzy będą w stanie napisać ciekawy i rzeczowy artykuł.

Co przeczytasz w gazetce szkolnej?

Gazetka szkolna jak sama nazwa wskazuje, w głównej mierze opiera się na życiu i wydarzeniach związanych ze szkołą. Artykuły w takiej gazetce dotyczą też plusów i minusów danej placówki. Jak informacje o tym, że szkoła posiada wspaniałą pracownię informatyczną, ale też że niestety zamki w szatniach lubią się zacinać. W gazetce można przeczytać też informacje o szczęśliwych numerkach, aktualnych wydarzeniach sportowych, czy konkursach odbywających się w najbliższym czasie. To także informacje o najlepszych uczniach i laureatach konkursów, które już się zakończyły. Uczniowie piszący w gazetce szkolnej mogą też tworzyć felietony o tym, co akurat jest modne, o najnowszych trendach w muzyce, czy aktualnościach wydawniczych. Gazetka szkolna to również miejsce na ploteczki, które krążą po korytarzach.

Aby zachęcić uczniów do czytania można organizować różne sondaże, czy śmieszne wybory. Jak na przykład symboliczne nagrody dla nauczycieli typu największa kosa, dla najsroższego nauczyciela, czy złote lusterko dla profesora, który uwielbia się stroić i zna wszystkie modowe nowinki.

Czy warto tworzyć gazetkę szkolną?

W dzisiejszych czasach, gdzie prawie nikt nie czyta gazet, gdyż wszystko jest w internecie, wydawanie gazetki szkolnej może wydawać się pozbawione sensu. Tak jednak nie jest, gdyż gazetka szkolna pomaga uczniom się rozwijać. Uczy ich sumienności, pracy pod presją czasu, czy też szkoli ich umiejętności pisarskie oraz zdolność wyszukiwania potrzebnych informacji. Gazetka szkolna wbrew pozorom nie musi być wydawana w wersji papierowej, jak to jeszcze kilka lat temu miało miejsce. Z powodzeniem może być zamieszczana na stronie internetowej szkoły, by każdy uczeń mógł za darmo czerpać ważne dla niego informacje, napisane swoich kolegów. Bo to właśnie uczniowie najlepiej wiedzą jak pisać dla uczniów i jakie tematy najbardziej ich zainteresują.

Komentarze artykułu